سیدحسن خمینی رجل سیاسی است، چرا آسمان و ریسمان می بافید؟

سیدحسن خمینی رجل سیاسی است، چرا آسمان و ریسمان می بافید؟ عبدالزهرا شاهرودی در یادداشتی در جماران نوشت: اینکه چرا برخی رسانه ها در حالی که باید از تصمیم یادگار امام در پذیرش نظر رهبر معظم انقلاب خوشحال باشند، باز هم از لحنی معاندانه استفاده می نمایند و مرتبا می نویسند که ایشان شرط کاندیداتوری را ندارد، جای تأمل بسیار دارد.این روزها و پس از اعلام رسمی «پرهیز از کاندیداتوری» توسط یادگار امام، برخی نشریات جناح اصولگرا، بنا به انگیزه های مختلف این مطلب را مطرح می کنند که «یادگار امام صلاحیت ریاست جمهوری را نداشته است».
البته اینکه چرا این رسانه ها در حالی که باید از تصمیم یادگار امام در پذیرش نظر رهبر معظم انقلاب خوشحال باشند، باز هم از لحنی معاندانه استفاده می نمایند و مرتبا می نویسند که ایشان شرط کاندیداتوری را ندارد، جای تأمل بسیار دارد. اما من در این نوشتار بدون توجه به این عملکرد غلط این دسته از رسانه ها و افراد - که البته نمی توان آنرا نادیده گرفت- می خواهم به بررسی این سؤال جدی بپردازم که «آیا سید حسن خمینی رجل سیاسی هست؟»
مطابق با قانون مجلس رجل سیاسی تعریف روشنی یافته است. این قانون می گوید«مقام سیاسی موضوع بندهای «الف»، «ب» و «ج» ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/ 7/ 1386، معاونین رؤسای قوای سه گانه، اعضای شورای عالی امنیت ملی و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس دیوان محاسبات کشور، استاندار، شهردار شهرهای بالای دو میلیون نفر جمعیت، رئیس سازمان ها و نهادهای دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در سطح ملی، فرماندهان عالی نیروهای مسلح با جایگاه سرلشکری و بالاتر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور و مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور رجل سیاسی محسوب می شوند.»
روشن است که برمبنای همین قانون سید حسن خمینی به جهت ریاست بر «مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در سطح ملی» رجل سیاسی است. چونکه روشن است که موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و حرم مطهر امام از مهم ترین «مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در سطح ملی» هستند که اتفاقا حکم مقام معظم رهبری را هم با خود دارند.
حال باتوجه به این مسئله باید از نشریات کیهان و جام جم و رسانه های همانند فارس و توییت زنندگانی از این دست پرسید که چرا در تشریح یک عملکرد زیبا از طرف رهبر انقلاب و پذیرش آن از جانب فرزند معنوی ایشان، این مقدار نعل وارونه می زنند و آسمان را به ریسمان می بافند.
اگر شما فهمیدید به ما هم بگویید.
216219

1400/01/25
21:39:45
5.0 / 5
610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز