كاندیدای ریاست جمهوری نمی شوم چون نمی توانم از رابطه ایران و آمریكا سخن بگویم

كاندیدای ریاست جمهوری نمی شوم چون نمی توانم از رابطه ایران و آمریكا سخن بگویم به گزارش سنج نیوز اصغرزاده می گوید: در ادبیات سیاسی اصولگراها و محافظه کاران، امریکا جایی است که می شود بحران ناکارآمدی خودی ها را همیشه به گردنش انداخت و آدرس دشمنی او را برجسته کرد.به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین، ابراهیم اصغرزاده، چهره سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که اسم شما با سفارت آمریکا پیوند خورده است و خیلی از تنش ها و مناقشات بین دو کشور از همان زمان شدت گرفت، حال فرض کنید می خواهید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوید چطور می خواهید از رابطه ایران و امریکا بگویید؟ چطور می خواهید آن بحث اشغال سفارت را توجیه کنید؟ اظهار داشت: بنا بر این که نمی توانم از رابطه ایران و آمریکا سخن بگویم کاندیدا نمی شوم (با خنده).
««بیشتر بخوانید؛
اصغرزاده: تندروها در ایران به دنبال راه انداختن بازی مرگ و زندگی هستند
او اضافه کرد: من بخاطر آنچه آنزمان امریکا در رابطه با شاه انجام داد دست به آن کار زدم اما الان اصل ایدئولوژیک تندروها این است که آمریکا «شیطان بزرگ» است، اما نه به سبب آن چه انجام می دهد، بلکه به خاطر آن چه که هست: یعنی پرچم داری اصلی لیبرالیسم سیاسی و قدرت مردم و اینکه چه خوب بدانیم یا چه بد، قسمتی از جوانان کشورهای عقب مانده اسلامی، شیفته فرهنگ امریکایی اند و می خواهند از دست تنگ نظری حکومت هایشان به آن پناه ببرند.

سیاست ورزی اصلاح طلبانه در تعطیلات به سر می برد چون...
وی افزود: در ادبیات سیاسی اصولگراها و محافظه کاران، امریکا جایی است که می شود بحران ناکارآمدی خودی ها را همیشه به گردنش انداخت و آدرس دشمنی او را برجسته کرد. نه اینکه امریکا دشمن نیست بلکه همانطور که قبلا اشاره شد منظور خلق فضای امنیتی برای پوشاندن ندانم کاری و ناکارآمدی خودی هاست. تمسک به نظریه توطئه این فرصت را به تندروها می دهد تا تخریب و سرکوب مخالفان و منتقدان را مشروع، موجه و خداپسند جلوه دهند. تا زمانی که این پارادایم حاکم است سیاست ورزی اصلاح طلبانه در تعطیلات بسر خواهد برد. عروج ترامپیسم باردیگر احساسات جنگ سرد را شعله ور ساخت
اصغرزاده اظهار داشت: البته این چرخه سیاسی تغییر خواهدنمود و انسان عاقل واقع بین جای انسان سرخ را خواهد گرفت. یادتان باشد زمانی که امثال من دست به اشغال سفارت زدیم ترجیع بند مواضع همه نیروهای سیاسی از مذهبیون و ملیون تا سکولار و مارکسیست این بود که سقوط شاه به تنهایی کافی نیست، بلکه برای تکمیل انقلاب، باید امپریالیست ها را هم تصفیه کرد. همه شعار میدادند که برای خشکاندن ریشه وابستگی باید جاده صاف کن های امپریالیسم در کشور را که سرمایه داری وابسته و لیبرال های غرب گرا هستند را اخراج کرد. خب حالا که انقلاب تثبیت شده و کسی در در استقلال کشوری مثل ایران تردیدی ندارد چه باید کرد؟ از این جا به بعد وظیفه مبرم دیگری دارد مطرح می شود که ببینیم چه کسانی حالا مردم را به خاتمه انقلاب و انقلابی گری و نرمال شدن اوضاع تشویق می کنند. بار عاطفی منفی چنین نگاهی متوجه همان اصلاح طلبانی است که از اختتام جنگ سرد و از صلح و توسعه و رفاه سخن می گویند. متاسفانه عروج ترامپیسم در آمریکا باردیگر احساسات جنگ سردی را شعله ور ساخت.
۲۷۲۱۹


منبع:

1400/01/10
11:35:20
5.0 / 5
621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز