تاكید آیت الله العظمی سبحانی به آزادسازی كامل قره باغ

تاكید آیت الله العظمی سبحانی به آزادسازی كامل قره باغ سنج نیوز: قم آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید تصریح کرد: سرزمین قره باغ از دیرباز متعلق به سرزمین آذربایجان و اشغال آن امری نامشروع بوده است و باید سرزمین های اشغال شده به کشورهای اسلامی بازگشته و طرفین به معاهدات بین المللی متعهد باشند.


این مرجع تقلید امروز در پیام خود به همایش بین المللی «قره باغ ۱۷ ربیع، گفتمان برتر» در سالن امین مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، آورده است: سرزمین های اسلامی در قرون اخیر شاهد جریانات گوناگونی بوده که باعث تجزیه کشورهای اسلامی شده و برخی منتهی به اشغال، توسط کشورهای غیراسلامی شده است.
پیام افزوده است: سرزمین آذربایجان همواره مهد تشیّع بوده و عالمان جلیل القدری را در دامن خود پرورش داده است همچون می توان به بزرگانی همچون مرحوم میرزا مجتهد قره باغی، مرحوم زین العابدین شیروانی، مرحوم عبدالحسین لنکرانی، مرحوم بادکوبه ای و مرحوم میرزا مهدی نخجوانی و دیگران اشاره نمود.
در ادامه این پیام آمده است: جمهوری اسلامی از نخستین روزهایی که مرزهای شوروی سابق به سمت ایران گشوده شد همواره در کنار مردم آذربایجان بوده و از تعاملات فرهنگی، علمی و مذهبی دو کشور حمایت نموده است.
آیت الله سبحانی در ادامه پیام خود خطاب به مسؤلان آذربایجان افزوده است: مراقب باشید تا این منطقه به کانون وهابیت و گروه های تروریستی و تکفیری مبدّل نگردد. اطلاع دارم وهابیون سالها است در این منطقه حساس سرمایه گذاری و تبلیغ می کنند.
پیام حاکی است: دشمنان اسلام به دیانت و استقلال این کشور چشم طمع دوخته اند، تشیّع در این منطقه، سابقه دیرینه داشته و مورد توجّه دشمنان اسلام است و بنابراین مراقب دسیسه ها و شیطنت آنان باشید.
در ادامه این پیام آمده است: در مناطق آزاد شده با ارامنه با اخلاق اسلامی رفتار کنید، بگونه ای که از ناحیه شما مورد آزار و اذیت واقع نشوند، خداوند در قرآن کریم می فرماید: نباید دشمنی گروهی، شما را بر آن دارد که عدالت نکنید. عدالت کنید که به تقوا نزدیکتر است و از خدا پروا دارید که خدا به آنچه انجام می دهد آگاه است.
این مرجع تقلید در ادامه پیام خود افزوده است: در انتها به روح همه عزیزانی که از این آب و خاک صیانت نموده طلب رحمت و مغفرت نموده بخصوص برای طلاب آذربایجانی که بعضی از آنها هم به فیض رفیع شهادت نائل شده اند علو درجه را مسالت دارم.
منبع:

1399/12/11
14:43:20
0.0 / 5
575
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز