رسانه اسرائیلی:

برخی مشاوران بایدن خواهان ادامه فشار حداكثری مقابل ایران هستند

برخی مشاوران بایدن خواهان ادامه فشار حداكثری مقابل ایران هستند سنج نیوز: یک روزنانه صهیونیستی در گزارشی مدعی شده است که تعدادی از مشاوران جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهان حفظ سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ مقابل ایران در دولت آینده آمریکا هستند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از روزنامه صهیونیستی اسرائیل هیوم، بااینکه تیم سیاست خارجی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا بطور علنی اعلام نموده است که دولت جدید آمریکا به دنبال بازگشت به توافق هسته ای ایران خواهد بود و آنرا به توافقی «طولانی مدتتر و بهتر» تبدیل خواهد کرد، طبق اطلاعات جدیدی که اسرائیل هیوم به دست آورده است، چندین مشاور رئیس جمهور آینده آمریکا اهتمام دارند که او نگاهی جدید را برگزیند که در امتداد سیاست «فشارحداکثری» دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا مقابل ایران باشد.
این رسانه رژیم صهیونیسنی مدعی است اطلاعاتی به دست آورده است که در بین برخی مشاوران بایدن این باور وجود دارد که رفتار مصالحه آمیز نسبت به ایران نتیجه معکوس خواهد داشت.
آنها در عوض درخواست دارند که تحریم های سخت آمریکا که در چند سال اخیر مقابل ایران اعمال شدند، بعنوان اهرم فشاری برای موافقت ایران با اصلاح توافق هسته ای به کار گرفته شوند و ضرورتا از استراتژی ترامپ دراین زمینه استفاده گردد که امیدوار بود اعمال تحریم های فلج کننده ایران را قانع خواهدنمود محدودیتهایی بر برنامه موشکی و دیگر مسائلی که در توافق هستهای کنار گذاشته شدند، همچون آنچه خصومت منطقهای نامیده شده است، اعمال نماید.
بنا به نوشته این روزنامه: استدلال بحث برانگیز پشت این درخواست این است که بایدن در نهایت انتخاب خواهدنمود میان دو رویکرد تعادل برقرار کند. یعنی وی در آینده نزدیک خارج از توافق هسته ای می ماند اما کارهای مختلفی از سر حسن نیت انجام می دهد تا تهران را برای تغییر توافق تطمیع کند.
اسراییل هیوم نوشت: برخی هم در تیم گذار بایدن به خاطر اظهارات علنی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص این که آمریکا نباید به توافق هسته ای بازگردد انتقادهایی را مطرح کرده اند. طبق گفته فردی که به تیم گذار نزدیک است، «دولت جدید مایل خواهد بود درباره تغییرات ضروری که باید در این توافق انجام شوند با اسرائیل وارد مذاکره شود اما این مذاکرات باید پشت درهای بسته انجام شود».
ابن منبع اضافه کرد: بایدن باراک اوباما نیست و این اتفاقی نیست که سمتهای ارشد در تیم سیاست خارجی او آدمهای اوباما نیستند».
دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای از آن خارج شد و تحریم های مختلفی را بر ایران اعمال کرد. این در حالیست که بایدن گفته است با بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهداتی که آنها را ظرف سال اخیر کاهش داده است، به توافق هستهای باز خواهد گشت. او همین طور به دنبال انجام دادن مذاکراتی درباره برنامه موشکی ایران و نقش آن در منطقه با کشورمان در قالب مذاکرات برجام است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این زمینه گفته است که ایران درباره برجام سال ها مذاکره کرده است و حاضر به مذاکره باردیگر درباره آن نیست.
منبع:

1399/09/24
14:00:06
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز