در پیش نشست اجلاس مسأله فلسطین و تطبیع مطرح شد

بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی است

بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی است سنج نیوز: پیش نشست اولین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین با موضوع مسأله فلسطین و تطبیع با حضور كارشناسان و تحلیل گران مسایل منطقه و فعالان جبهه مقاومت اجرا شد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، فواد ایزدی در این جلسه ضمن اشاره به وجود ارتباط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی از سال ها پیش، اظهار داشت: امارات و بحرین به آمریکا وابسته هستند و الان آمریکا به آنها دستور داده است تا روابط خویش را علنی کنند و آنها هم چاره ای جز این نداشتند.
وی ادامه داد: این کشورهای عربی متوجه هستند که آمریکا رو به افول است ازاین رو دنبال ارباب دیگری برای خود هستند در صورتی که وقتی آمریکا رو به افول باشد، رژیم صهیونیستی هم رو به افول می رود و تحلیل آنها برای انتخاب ارباب جدید اشتباه است.
وی تصریح کرد: حالا به همه ثابت شده است که مقاومت جواب می دهد.

در ادامه سیدمحمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه نرمال سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نگرانی را در جهان اسلام بوجود آورده است، اظهار نمود: فلسطین مساله اول جهان اسلام است. توافق نرمال سازی و صلح اصلاً قابل قبول نیست چونکه جنگ و درگیری بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نبوده و آنها نزاع و نبردی نداشته اند که حالا بخواهند با اسرائیل صلح کنند.
وی افزود: بیشتر از ۱۰ سال است که امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی روابط غیرعلنی داشته اند و حالا نقاب از چهره آنان برداشته شده است.
حسینی با اشاره به اینکه ترامپ کوشیده که در سیاست خارجی خویش را موفق نشان دهد، اما هیچ وقت این گونه نبوده است، خاطرنشان کرد: ترامپ رسماً اعلام نمود که ارتفاعات جولان به رژیم صهیونیستی متعلق می باشد و حتی سفارت آمریکا را به قدس شریف برد و فکر می کرد می تواند نظر صهیونیست ها را جلب نماید. وزیر خارجه آمریکا تصور می کرد با نرمال سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی و ایجاد جبهه واحد ضد ایران می تواند دستاوردی برای خود ایجاد نماید.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی اضافه کرد: اعراب، عزت و اعتبار یک کشور اسلامی را به نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی فروختند. بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی با فرستادن نوچه های خود برای برقراری روابط با اسرائیل است.
او در آخر اظهار داشت: افکارعمومی جهان اسلام، برقراری روابط با اسرائیل و نرمال سازی روابط با این رژیم را نمی پذیرد و اگر در مساله سوریه اختلافی بین مسلمانان وجود داشت، اما در قضیه فلسطین و عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی یک دل و یک صدا هستند.
در ادامه این نشست، زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی و نماینده جامعه زنان در مجمع مستضعفین در ادامه ضمن اشاره به نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی، اظهار نمود: چنین جلساتی باید با محوریت آشکارسازی نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی برگزار گردد. لازم است تا جنایات این رژیم بازخوانی شود. محاصره غذا و دارو فلسطین یکی از موارد نقض حقوق بشر است که باید بدان پرداخت. سازمان های غیردولتی در مجامع جهانی باید اقامه دعوا کنند.
وی با اشاره به اینکه قبح زدایی از سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را نمی توان اقدام کوچکی ارزیابی کرد، اظهار داشت: صهیونیسم خطر بزرگی برای صلح و امنیت منطقه و جهان است.
منبع:

1399/09/04
15:34:03
5.0 / 5
1485
تگهای خبر: آمریكا , ایران , ترامپ , روابط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز