دبیر ستاد تنظیم بازار خبر داد:

افزایش تولید روغن جامد

افزایش تولید روغن جامد معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید روغن جامد و سرعت بخشی به روند توزیع آن در كشور آگاهی داد.به گزارش سنج نیوز به نقل از صداوسیما، عباس قبادی با اعلان اینکه روغن خام بعنوان ماده اولیه تولید روغن جامد به وفور در کشور وجود دارد، اظهار داشت: الان ۴۰۰ هزار تن روغن خام موجودی در بازرگانی دولتی داریم ضمن اینکه ۳۰۰ هزار تن روغن خام در راه داریم و این در حالیست که بخش خصوصی هم موجودی مطلوبی از روغن خام دارد.
وی با اشاره به اینکه مصرف روغن خام کشور ماهانه ۱۰۰ هزار تن است اضافه کرد: برای تعادل بخشی به بازار هم برای واردات روغن خام اقدام کردیم و هم روند تولید روغن جامد در کشور سرعت گرفته و برنامه داریم تا به روند توزیع این محصول نیز سرعت بیشتری ببخشیم.
قبادی اظهار داشت: در موضوع روغن مشکل به وجود آمده بیشتر از حمل و نقل ناشی می شود یعنی تانکرهای خاصی امکان جابه جایی روغن را از مخازن جنوب به کارخانه های کشور دارند که با هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی برای سرعت بخشی به توزیع روغن بوسیله تانکرهای خاص اقدام کردیم که امیدواریم به زودی یعنی تا هفته آتی در نتیجه این اقدام، روند توزیع و فراوانی روغن جامد نیز مناسب شود و مصرف کننده ها به آسانی به آن دسترسی داشته باشند.
وی با اعلان اینکه تا یک هفته آتی روغن جامد در بسته بندی ۵ کیلویی نیز به وفور در سطح خرده فروشی ها توزیع می شود از مصرف کننده ها خواست نسبت به فراوانی محصول اطمینان داشته باشند و فقط به اندازه مورد نیاز برای تهیه این محصول اقدام نمایند.
دبیر ستاد تنظیم بازار همین طور اظهار داشت: یک هفته تا ۱۰ روز آینده شرایط قیمتی مرغ نیز با رسیدن تولیدات جدید به بازار مناسب و مساعد می شود.

1399/09/01
12:37:02
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز