اصلاح پروسه ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت

اصلاح پروسه ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت سنج نیوز: وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد اصلاح تصویب نامه موضوع پروسه ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی را به كمیسیون اقتصاد هیات دولت ارائه كرده است.


به گزارش سنج نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، سازمان توسعه تجارت ایران همه ساله مبادرت به برگزاری پروسه انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملّی در قالب کمیته انتخاب صادرکنندگان موصوف با حضور دستگاه های اجرائی و بخش غیردولتی ذی ربط اقدام نموده و نتایج آنرا در روز ۲۹ مهرماه هرسال (روز ملّی صادرات) با حضور مسئولان بلندپایه دولتی و فعالان صادراتی و تشکل های اقتصادی وابسته به اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور اعلام عمومی می نماید.
در سال جاری نیز بیست و چهارمین دوره انتخاب و معرفی صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملّی با مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دست اقدام می باشد.
ولی باتوجه به مشکلات و محدودیت های موجود، شاهد کاهش نسبت ارزشی صادرات کالاها در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با صادرات ارزشی کالاها درسال ۱۳۹۷ در خیلی از گروه های کالایی هستیم، در صورتیکه مطابق تصویب نامه کمیسیون موضوع اصل (۱۳۸) قانون اساسی، حضور مجدد صادرکنندگان ممتاز در پروسه انتخاب مستلزم افزایش حداقل ۱۰درصد ارزش صادرات نسبت به سال انتخاب خواهد بود.
لذا باتوجه به موارد فوق، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد زیر را به هیئت دولت ارائه نموده است:
مفاد تبصره ذیل ماده (۸) تصویب نامه ممتاز و نمونه ملی در پروسه انتخاب (پیش از تقاضای مهلت کارت ویژه) مشروط به افزایش حداقل ۱۰ درصد ارزش یا وزن صادرات (به تشخیص کارگروه) در مقایسه با سال انتخاب می باشد.
منبع:

1399/07/23
13:37:57
5.0 / 5
1628
تگهای خبر: اقتصاد , ایران , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز