انتقاد مدیر بانك مركزی آمریكا از نابرابری در این كشور

انتقاد مدیر بانك مركزی آمریكا از نابرابری در این كشور رئیس دفتر منطقه ای بانك مركزی آمریكا در نیویورك خواهان توجه بیشتر به توسعه مناطق كمتر برخوردار شد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از رویترز، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در نیویورک با اشاره به گستردگی میزان درگیر بودن اقتصاد آمریکا با نتایج کرونا اظهار داشت: این یک واقعیت است که برای بعضی از اقلیت ها تبعات کرونا دردناک تر از (سایر اقشار جامعه) بوده است. ما برای آن که بتوانیم اقتصاد خودرا بطور کامل احیا نماییم نیازمند سرمایه گذاری بیشتر روی بخش های آموزش و درمان و زیرساخت ها خصوصاً در مناطق کمتر برخوردار هستیم.
جان ویلیامز که به صورت ویدیوکنفرانس در یک همایش مالی سخن می گفت، نابرابر بودن توزیع امکانات در بخش های مختلف آمریکا را یکی از دلیلهای تشدید مشکلات ناشی از کرونا خواند و اضافه کرد: کارهای خیلی زیادی است که باید انجام دهیم. وظیفه ما در بانک مرکزی این است که مطمئن شویم پتانسیل رشد را به طرز عادلانه در مناطق مختلف کشور احیا کرده ایم.
این مدیر ارشد بانک مرکزی آمریکا در ادامه خواهان کوشش های بیشتر برای پشتیبانی از طبقات فقیر جامعه و کاستن از شکاف طبقاتی شد.
انتقاد از نابرابری اقتصادی در آمریکا در میان مدیران بانک مرکزی مساله جدیدی نیست. قبل تر ژانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما با اعتراف به این که بخش بزرگی از سهم رشد اقتصادی نصیب ثروتمندان می شود اظهار داشته بود: ممکنست کارگران احساس کنند که وضعشان رو به جلو حرکت نکرده است و این تا حدی درست است. این به یک مشکل جدی اقتصادی و اجتماعی تبدیل گشته که به طبقات پایین القا می کند سهم از رشد به شکل گسترده بین طبقات پایین تر درآمدی توزیع نشده است.
موسسه " پیو" نیز گزارش داده بود هم اکنون ۵۱ درصد مردم آمریکا که به حزب جمهوری خواه گرایش دارند معتقدند نظام اقتصادی آمریکا دارای توزیع (ثروت و درآمد) ناعادلانه است. در میان طرفداران حزب دموکرات، این مساله بسیار محسوس تر بوده و به ۸۶ درصد رسیده است. تنها ۱۲ درصد طرفداران دموکرات ها معتقدند وضعیت توزیع در نظام آمریکا عادلانه است.
1399/07/05
14:05:23
5.0 / 5
1651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز