سرقینی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

دستور وزارت صمت به خودروسازان

دستور وزارت صمت به خودروسازان سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: به جهت اینكه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده كه انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم.به گزارش سنج نیوز به نقل از مهر، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحویل خودروسازان در طول این مدت نسبت به سال قبل ۳ درصد رشد داشته، یعنی با ۳۴۲ هزار تحویل خودرو شامل تعهدات قبلی و جاری که از شروع سال داشتند، توانستند ۲ تا ۳ درصد رشد داشته باشند.
وی اضافه کرد: از همه اینها مهمتر تعهدات خودرو سازان که گاهی تا ۳۰۰_۴۰۰ هزار دستگاه بوده الان مثلاً تعهدات ایران خودرو به حدود ۴۰ هزار دستگاه رسیده است.
سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت با تاکید بر اینکه ما در تولید مشکل نداریم اظهار داشت: مطمئنم با این روند تولید همه تقاضاها را پاسخ خواهیم داد، منتهی به جهت اینکه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده که انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم، یعنی مثلاً اگر هم اکنون ماهی یک یا دو بار ثبت نام می شود این بشود ماهی سه بار تا مردم بتوانند در این ثبت نام ها شرکت نمایند.
سرقینی افزود: ما وقتی نخستین عرضه خودرو به صورت قرعه کشی را که انجام دادیم برای ۴۰ هزار خودرو ۴ میلیون نفر ثبت نام کردند که همه متعجب شدند، اما امروز برای ۴۰ هزار خودرو که ارائه می شود ۲۰۰ و اندی هزار نفر ثبت نام می کنند، یعنی آن عطش خوابیده است.
سرپرست وزارت صمت اشاره کرد: مردم مطمئن باشند که این قیمت های قیمت واقعی نیست، تفاوت قیمت کارخانه و بازار نباید آنقدر باشد، به خاطر اینکه ۲۰ تا ۳۰ هزار تعهد یک تعهد جاری است و خیلی نگران کننده نیست. روزی که خودروساز ۳۰۰ هزار تعهد داشت نگران کننده بود اما الان تعهدها در یک نرم عادی است و تولید ما هم نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این بحث را مطرح می کنند که خودرو ها دپو می شود، ما در خودرو سازی یک تولید تجاری داریم و یک تولید مکانیکی، خودرو تجاری آن است که مستقیم از خط تولید به بازار می رود و خودروی مکانیکی آن است که تولید شده اما به سبب قطعه ای که کم دارد موقتاً به کف انبار می رود و به مجرد تامین قطعه تجاری سازی می شود.
سرقینی در آخر اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون روند خوبی برقرار است و من مطمئنم اگر ثبت نام هایمان را بیشتر ارائه نماییم این قیمت ها افت می کند و من در این رابطه هیچ تردیدی ندارم.

1399/06/19
13:14:58
5.0 / 5
1862
تگهای خبر: ایران , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز