ارزش سهام عدالت كاهش پیدا كرد

ارزش سهام عدالت كاهش پیدا كرد به گزارش سنج نیوز روند نزولی شاخص بورس در دو هفته اخیر روی ارزش سهام عدالت هم تأثیر گذاشت و سبب شد ارزش این سهام نسبت به سه هفته گذشته، حدود سه میلیون تومان كاهش پیدا كند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، بعد از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند، می توانند با رفتن به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خویش را مشاهده کنند.
بر این اساس و طبق آخرین به روز رسانی گزارش دارایی که مربوط به تاریخ چهارم شهریور است، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان کمی بیشتر از ۱۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان است. درحالی که ارزش این سهام در تاریخ ۱۳ مردادماه، کمی بیش تر از ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

این درحالی است که برخی معتقدند نمی توان نقش فشار فروش سهام عدالت را در ریزش بازار نادیده گرفت، چونکه اواخر مرداد ماه بود که کارگزاری ها حجم عظیمی از سفارش های ثبت شده سهام عدالت را ناگهان و به صورت یکجا در بازار ارائه کردند و این کار سبب ترس سهامداران دیگر و تبدیل صف خرید سهم ها به صف فروش شد.
اتفاقی که سبب شد مسئولین تصمیم بگیرند برای پشتیبانی از بازار سرمایه و حقوق سهامداران، فروش سهام عدالت را بلوکی کنند و از ۲۸ مردادماه فروش سهام عدالت به صورت بلوکی با نماد ۲ در بورس انجام می شود.
منبع:

1399/06/10
17:47:47
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: خرید , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز