معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اعلام كرد:

انتقال ۱۳ محكوم ایرانی از كویت به ایران

انتقال ۱۳ محكوم ایرانی از كویت به ایران به گزارش سنج نیوز معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۱۳ محكوم ایرانی از كویت به كشور اطلاع داد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار داشت: ۱۳ تن از محکومان ایرانی و ۴ نفر از محکومانی که به تازگی در زندان های کویت مورد عفو قرار گرفته اند در فرودگاه کویت تحویل نماینده وزارت دادگستری و اینترپل کشورمان شدند و از راه یک فروند هواپیما به کشور وارد و در فرودگاه اصفهان تحویل مقامات قضایی و انتظامی شدند.
عباسی افترا اغلب این افراد را قاچاق مواد مخدر و ورود غیرمجاز به کویت عنوان نمود و گفت متاسفانه باوجود اطلاع رسانی های قبلی و تاکید بر جرم بودن ورود غیرمجاز به دیگر کشورها و سنگینی مجازات قاچاق مواد مخدر بازهم افراد بدون توجه به آثار و نتایج این اعمال و رفتارها دست به اقدامات غیر قانونی می زنند و با نقض قوانین و مقررات دیگر کشورها هم برای خود و خانواده هایشان مشکل می تراشند و هم با حیثیت کشور بازی می کنند و هزینه های سنگینی بر کشور وارد می کنند.
وی ادامه داد: البته این افراد باوجود انتقال باید باقیمانده محکومیت خویش را در زندان های کشور بگذرانند، لیکن به کسانی که به دیگر کشورها سفر می کنند اخطار می دهیم در صورت نقض قوانین و مقررات دیگر کشورها خصوصا قاچاق مواد مخدر مجازات سخت و سنگینی در انتظار آنهاست. ضمن اینکه بعد از انتقال و گذرنیدن باقیمانده دوره محکومیت آنها از حیث محرومیت از حقوق اجتماعی برای مدت زمانی از دریافت گذرنامه و سفر به دیگر کشورها محروم می شوند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری ضمن تشکر و قدردانی از رئیس قوه قضائیه، وزیر دادگستری و وزیر امور خارجه، که در شرایط حساس کنونی و با شیوع گسترده ویروس کرونا با نگاه انسان دوستانه و حقوق بشری خود زمینه دیپلماسی فعال حقوقی و قضایی را فراهم و امکان انتقال محکومان به کشور را فراهم نموده اند اظهار داشت: در فرآیند انتقال اعضای کمیته انتقال محکومان، که نمایندگان دستگاههای مختلف هستند، سفرای کشورمان در دیگر کشورها، رئیس سازمان زندان ها و همکارانشان، سازمان هواپیمای کشوری، حفاظت اطلاعات پرواز، نیروی انتظامی، پلیس اینترپل، دادگستری های استان، دادستانی ها، نمایندگان وزارت بهداشت، نمایندگان وزارت دادگستری خصوصا مدیر کل دفتر همکاری بین المللی و همکارانمان در این دفتر نقش آفرینی می کنند که باید از همه آنها تشکر و قدردانی نماییم.
عباسی در ادامه اضافه کرد: محکومان منتقل شده قبل و پس از انتقال تست کرونا می دهند و بعد از تحویل به مسؤلان زندان هم با نظارت کارشناسان وزارت بهداشت دو هفته در قرنطینه می مانند.
منبع:

1399/05/23
23:24:01
5.0 / 5
1338
تگهای خبر: ایران , حقوقی , دادستان , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز