مدیرعامل بانك صادرات:

پاسخگویی بدون نقش آفرینی خبرنگاران حرفه ای پیش نمی رود

پاسخگویی بدون نقش آفرینی خبرنگاران حرفه ای پیش نمی رود به گزارش سنج نیوز مدیر عامل بانك صادرات ایران طی پیامی روز خبرنگار را تبریك گفت و اظهار نمود: نظام مبتنی بر ایفای مسئولیت پاسخگویی بدون نقش آفرینی خبرنگاران حرفه ای هیچ گاه نمی تواند ارتقاء یابد و پیش رود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حجت اله صیدی به مناسبت روز خبرنگار در پیامی به ایسنا عنوان کرد" یکی از پایه های مهم حکمرانی خوب در جوامع مردم سالار امروز، ایفای «مسئولیت پاسخگویی» است که در آن مردم و نهادهای مدنی «پاسخ خواه» تلقی می شوند و راهبران و مدیران «پاسخ گو» و شاید ازاین رو باشد که این راهبران و مدیران را مسئولین هم می نامند به مفهوم مورد سؤال واقع شده.
در این چهارچوب، پاسخ خواه حق معینی برای پرسیدن دارد و پاسخ گو تعهدی مشخص و اجبار آور برای پاسخ دهی و روشن است که در این راستا، هم باید حرمت اولی رعایت شود و هم حریم دومی. عمل پاسخ گویی هم عرضه ی علل کافی برای تصمیم ها و اقدام ها تعریف شده است.
باور بنده این است که نظام مبتنی بر ایفای مسئولیت پاسخگویی بدون نقش آفرینی خبرنگاران حرفه ای هیچ گاه نمی تواند ارتقاء یابد و پیش رود. افتخار این کم ترین در طول سالیان، بیش ترین دوستی با خبرنگاران شریفی بوده که با پای بندی به اصول حرفه ای خود، بخصوص آگاهی، دانش تخصصی، درست کاری، حقیقت جویی، رعایت انصاف و بی طرفی، تلاشی شبانه روزی برای ارتقاء شفافیت و آگاهی بخشی داشته و از هیچ کوششی برای خدمت به فرهنگ و اقتصاد این مرز و بوم فروگذار نکرده اند.
روز بزرگ خبرنگار را به تمامی این عزیزان تبریک عرض می کنم و آرزومندم همواره زبان شان گویا و گام هایشان پویا باد.
ای پیک راستان خبر یار ما بگو
احوال گل به بلبل دستان سرا بگو
ما محرمان خلوت انسیم سر مپوش
با یار آشنا سخن آشنا بگو
بر این فقیر نامه آن محتشم بخوان
با این گدا حکایت آن پادشا بگو
جان پرور است قصهٔ ارباب معرفت
رمزی برو بپرس و حدیثی بیا بگو"
منبع:

1399/05/17
13:33:37
5.0 / 5
1766
تگهای خبر: اقتصاد , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز