سخنگوی وزارت كار اعلام كرد

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات كرونایی

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات كرونایی سنج نیوز: سخنگوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از تمدید دو هفته ای ثبت نام برای تسهیلات كرونایی آگاهی داد.به گزارش سنج نیوز به نقل از مهر، حامد شمس سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر اعلام نمود: با توجه به این که از ۱۳ دستگاهی که باید لیست اطلاعات زیرمجموعه های لطمه دیده از بیماری کرونا را اعلام می کردند، به وظایف خود عمل نکردند و همین طور پیامک برای تسهیلات کرونایی به واحدهای مشمول ارسال نشده است، بدین سبب تصمیم گرفته شد مهلت ثبت نام برای تسهیلات کرونایی واحدهای خسارت دیده از کرونا دو هفته تمدید شود.
وی اظهار داشت: از ۱۳ دستگاهی که باید بانک اطلاعاتی دستگاه های زیرمجموعه خودرا بدهند، تا روز گذشته فقط ۹ دستگاه اطلاعات ارائه کردند و این اطلاعات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شده تا پیامکی برای اعضای مشمول این دستگاه ها و واحدهای صنفی و تولیدی ارائه شود که البته متأسفانه پیامک هم بموقع ارسال نشده است، بدین سبب هم از نظر اعلام دستگاه ها و هم از نظر ارسال پیامک با تأخیر پروسه اجرایی مواجه هستیم.
به گفته سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخواست تمدید برای ثبت نام تسهیلات کرونایی ارائه شد که مورد موافقت قرار گرفت.
شمس گفت: بعنوان مثال باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه زیرمجموعه خود شامل مطبوعات و خبرگزاری ها و روزنامه ها را ارائه کند، در حوزه وزارت راه و شهرسازی اطلاعات رانندگان برون شهری و نیز دستگاه های حمل و نقل درون شهری، در وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاعات واحدهای صنفی ارائه شود.
به گفته شمس، با توجه به این که در ارائه اطلاعات با مشکل مواجه گشتند، در نتیجه کندی روند اجرایی نیز مشاهده می شود.
سخنگوی وزارت تعاون اضافه کرد: پروسه برای دریافت تسهیلات کرونایی چهار مرحله اجرایی دارد. ابتدا باید بانک اطلاعاتی دستگاه ها به وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارسال پیامک ارائه شود. مرحله دوم، واحد صنفی در سامانه کارا به آدرس سامانه کارا ثبت نام کند. مرحله سوم، اگر واحد دارای پوشش بیمه ای است، اطلاعات آنرا از سازمان تامین اجتماعی چک می نماییم درنهایت وقتی این موارد تأیید شد، اسامی بنگاه های مشمول تسهیلات کرونایی به شبکه بانکی شامل ۲۰ بانک کشور ارائه می شود.
شمس همین طور اظهار داشت: عده ای گفته اند سامانه کارا باید روزآمد شود و ما اهتمام می نماییم آنرا به روز نماییم، البته شبکه بانکی کشور قسمتی از کارها را انجام داده و اگر اطلاعات دستگاه های اجرایی در رابطه با کرونا زودتر به بانک مرکزی ارائه شود تسهیلات در رابطه با کرونا در کمتر از دو هفته قابل پرداخت می باشد.
وی تاکید کرد: هنوز بانک اطلاعاتی خیلی از دستگاه های لطمه دیده از کرونا برای وزارت کار ارسال نشده و هنوز پیامکی هم برای قسمتی از آنها ارسال نشده است. اما شبکه بانکی و بانک مرکزی اعلام آمادگی کردند، به محض دریافت اطلاعات، تسهیلات کرونایی را پرداخت کنند.


منبع:

1399/04/23
20:30:57
5.0 / 5
2585
تگهای خبر: بیمه , دریا , دستگاه , روزنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز