در پی رسوایی مقامات آمریكا در سرپوش گذاشتن به آسیب های وارده

پنتاگون به مجروحان حمله موشكی ایران به عین الاسد نشان افتخار می دهد

پنتاگون به مجروحان حمله موشكی ایران به عین الاسد نشان افتخار می دهد سنج نیوز: سخنگوی پنتاگون اعلام نمود كه در حال بررسی اعطای نشان افتخار به مجروحانی است كه در حمله موشكی ایران به پایگاه نظامی آمریكا در عراق گرفتار لطمه مغزی شده اند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از شبکه فاکس نیوز، جسیکا مکس ول سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اظهار داشت که این وزارتخانه می خواهد به مجروحان مغزی در حملات موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد نشان "پرپل هارت" اعطا کند و الان در حال بررسی این مسئله است.
بگفته او، پنتاگون طبق مقررات وزارت دفاع و خدمات نظامی در حال رسیدگی به این پرونده است.
بنابر اعلام پنتاگون در نتیجه حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق بیش از 100 نفر از نیروهای این کشور گرفتار لطمه مغزی و تبعات ناشی از آن شدند که سطح لطمه 34 تن از آنها شدید بوده است.
خیلی از نیروهای حاضر در پایگاه عین الاسد گفته اند که در زمان حملات موشکی ایران متحمل ترس زیادی شده بودند. جانت لیلیو یکی از نظامیان درجه دار که هنگام حمله ایران در پایگاه بوده است دراین باره گفت: البته آماده مرگ نبودم اما هر موشکی که به سمت پایگاه می آمد، خودرا برای هر چیزی آماده می کردم. همه ما چنین بودیم. مجبور بودیم که این گونه باشیم.
به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، نشان افتخار (شجاعت) پرپل هارت، مدالی است که به نام رئیس جمهور آمریکا به مجروحان و بازماندگان جنگ اعطا می شود. پرپل هارت که بواسطه شکل و رنگ آن به این نام (قلب ارغوانی) خوانده می شود، یکی از قدیمی ترین مدال های نظامی در آمریکا به شمار می آید که از زمان جورج واشینگتن تابحال همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در دی ماه سال قبل در پاسخ به اقدام خصمانه و تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهانش در فرودگاه بغداد، پایگاه عین الاسد آمریکا در استان الانبار عراق را هدف حملات موشکی قرار داد.
مقامات آمریکایی ابتدا در کوشش برای سرپوش گذاشتن بر میزان تلفات این حمله اعلام نمودند که هیچ نیرویی لطمه ندیده و به اصطلاح خون از دماغ کسی نیامده است اما پنتاگون بعدتر تائید کرد که افراد زیادی در این حمله گرفتار لطمه مغزی شده اند.
منبع:

1399/02/10
20:00:01
5.0 / 5
2844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز