رئیس قوه قضاییه:

اقدامات ارتش، دلگرمی جدی برای مردم است

اقدامات ارتش، دلگرمی جدی برای مردم است به گزارش سنج نیوز رئیس قوه قضاییه به همراه اسماعیلی رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضاییه از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی شهید دكتر هجرتی نیروی زمینی ارتش بازدید نمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از مركز رسانه قوه قضاییه، در این بازدید كه فرمانده كل ارتش، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار سیاری و رئیس عقیدتی سیاسی ارتش رئیس قوه قضاییه را همراهی می كردند، گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت مقابله با ویروس كرونا توسط ارتش جمهوری اسلامی عرضه شد.
آیت الله رییسی در جریان بازدید از بخش های مختلف این مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه، در جریان نحوه خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس كرونا قرار گرفت.
رییسی در حاشیه بازدید از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی شهید هجرتی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه و سالروز دوازدهم فروردین ماه، عنوان كرد: امروز كه از بزرگترین روزهای ملی و اسلامی ما است باید به ملت بزرگ، ارتش سرافراز و نیروهای مسلح تبریك اظهار داشت كه هم موجودیت این نظام و هم اسلامیت آن، با اراده مردم رقم خورد.
رییس قوه قضاییه با اشاره به اینكه موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال و در بستر گام دوم، تمدن نوینی را رقم خواهد زد، اظهار نمود: نوید و امید اینكه تمدنی به نام دین و ارزش های الهی برای رفاه زندگی انسان معاصر و بهره بردن از مادیات و معنویات به بركت خون شهدای انقلاب و هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش مجاهدان شكل خواهد گرفت كه در مقابل همه تمدن های مورد ادعا در دنیا الگو باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه نیروی زمینی ارتش در تهران برای بیماران كرونایی بیان نمود: امروز روز مباركی برای بنده بود، هم از این جهت كه عرض تبریكی به ارتشیان عزیز داشته باشیم و هم اینكه از یك اراده جدی كه تحقق پیدا كرده و ظرفیت عظیمی كه برای دفاع بیولوژیك، دفاع از ملت، پشتیبانی از مجاهدان بهداشت و درمان و دلگرمی دادن به مردم عزیزمان ایجاد شده، بازدید داشته باشیم.
رییس قوه قضاییه با پرارزش خواندن حركت و تلاش ارتش جمهوری اسلامی در مقابله با ویروس كرونا، اظهار داشت: قریب به ۱۲۰ نقاهتگاه در سرتاسر كشور راه اندازی شده و این نقاهتگاه هم كه ظرفیت تا سه هزار تخت را دارد. كار منظمی كه ارتش در استفاده از ظرفیت های علوم پزشكی و استانداردسازی ایجاد كرد، یك دلگرمی جدی برای مردم است.
رییسی با اشاره به اینكه امروز ارتش با مردم، از مردم و در مردم است، تصریح كرد: به این معنا است كه ارتش با آلام و دردهای مردم همراه باشد و برای درمان آلام آنها گام بردارد. آنجایی كه دشمنان مرزهای ما را تهدید می كنند حضور یافته و جانفشانی كرده و شهدای عالی قدری را تقدیم می نماید و آنجایی كه ویروسی حمله كرده و سلامت مردم را تهدید می كند، تخصصی حضور می یابد و به كمك كادر بهداشت و درمان كشور، وزارت بهداشت و درمان، سپاه، بسیج، نیروهای جهادی و مردمی و مجاهدان عرصه بهداشت و درمان می آید.

وی در ادامه اظهار داشت: این اقدام كه جلوه ای از همكاری، هماهنگی، وحدت و انسجام ملی است، جلوه بسیار ارزشمندی است و امروز یك انسجام بسیار ارزشمندی وجود دارد و همه یك قامت آمده اند تا این مشكل را كنار بزنند و سلامت را تضمین كنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب در جهت مقابله با ویروس كرونا و تاكید بر ضرورت رعایت بهداشت از منظر ایشان، بیان نمود: تدابیر حكیمانه رهبر فرزانه انقلاب، تلاش، اقدامات و سلوك ایشان برای همه بسیار حكمت آموز است. خود ایشان در این میدان حضور پیدا كرده اند و راهنمایی ها و هدایت هایشان و همینطور دستوری كه نسبت به برقراری دفاع بیولوژیك با حضور نیروهای مسلح دادند از اقدامات و تدابیر حكیمانه ای بود كه ایشان انجام دادند. خود ایشان در میدان و عمل و پایبندی به اینكه باید نسبت به اقداماتی كه امروز نیازمند بهداشت در كشور است و همه باید رعایت نمایند، برای همه ما یك الگو هستند.

رئیسی در ادامه سخنان خود بیان نمود: ایشان بعنوان عالی ترین فرد نظام بگونه ای رفتار می كنند كه برای همه ما الگو و نمونه هستند.
وی اظهار داشت: در این میدان به كار بردن ظرفیت های پرارزش كشور بسیار مهم می باشد و این ظرفیت را رهبر معظم انقلاب خوب می شناختند. اگر ظرفیت ارتش در میدان آورده شود می تواند پشتوانه خوبی باشد كه امروز هم پای كار آمده و همه را دلگرم كرده است.
رییس قوه قضاییه با اشاره به مشكلات بعضی از كشورهای مدعی توسعه یافتگی در مواجهه با ویروس كرونا بیان نمود: در مقابل خیلی از كشورهای مدعی پیشرفت و توسعه كه گرفتار مشكل جدی شدند؛ این ظرفیت عظیم از نیروی انسانی و امكانات كه با نظم و استانداردهای لازم پای كار آمده بسیار قابل تقدیر و ستودن است.
رییسی در ادامه ضمن قدردانی از مردم به علت همیاری با مسؤلان در مقابله با ویروس كرونا، اظهار نمود: مردم وقتی اراده جدی مدیران و مسؤلان را میبینند به شرایط این روزها پایبند هستند و زندگی مردم كاملا متناسب با آنچه نیاز است شده، البته كار عده ای از كاسبان، كارگران، دانشجویان و دانش آموزان امروز گرفتار وقفه شده است.
وی اضافه كرد: این همگامی عملی با اراده مدیران و مسؤلان كشور امری مثال زدنی و قابل ستودن است كه امروز مردم همراهی، همكاری و همگامی خودشان با مدیران و مسؤلان را در عرصه اجرا و عمل اثبات نموده اند.
رییس قوه قضاییه اظهار داشت: این ها همه زمینه ای برای این است كه می شود در كشور گام های بلندی را برداشت و به پشتوانه ارتش، سپاه، بسیج، مردم و مشاركت آنها را در جهت پیشرفت و اجرای گام دوم انقلاب اسلامی به كار گرفت.
رییسی در ادامه ضمن قدردانی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی و كادر درمانی در زمینه مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: من به سهم خود بعنوان یك طلبه و مسئول از امیر موسوی فرماندهی كل ارتش، امیر سیاری كه در این قرارگاه نقش محوری را دارند، امیر حیدری، امرا و فرماندهان دیگر، پزشكان و كادر تخصصی و پشتیبانی صمیمانه سپاسگزارم. همینطور از ریاست عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه همكاران، سربازان، افسران، درجه داران و امرای ارتش تقدیر می كنم؛ چون كه كار قابل تقدیر و ستایشی را انجام دادند.
وی اظهار داشت: من با امیر موسوی صحبت كردم و از این كار تقدیر كردم و گفتم كه در این روز مبارك كه روز جمهوری اسلامی است ضمن بازدید به شما و كادر متخصص، با انگیزه، با اندیشه و آماده اقدام در این میدان، تبریك بگویم. ان شاءالله كه خداوند همه شما را حفظ كند و اجر و پاداش مرحمت كند و به خانواده محترم شما و به كشور عزیزمان در مقابل این ویروس و ویروس هایی كه دشمنان امروز ضد این نظام و مردم ایجاد می كنند، سلامتی بدهد.
رییس قوه قضاییه اذعان كرد: ان شاءالله به بركت این ایام خداوند این ویروس منحوس را از كشور ما و از بلاد اسلامی و جهان دور كند و اگر شری است كه توسط دشمنان بوجود آمده كه احتمالش می رود، این شر را به خودشان برگرداند.1399/01/12
14:49:00
5.0 / 5
3680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز